Slither io oyna, Yılan oyunu oyna
Slither io Yılan oyunu oyunu hakkında

Slither io oyna online olarak dünyanın en çok oynanan io oyunları arasında yer alan bir yılan oyunudur. Özet olarak slither io yılan oyununda kendi yılan karakterinizi diğer yılanlara yem olmadan büyütmeye çalışıyorsunuz. Yılanınızı büyütmek için elinizden geldiğince çevrenizdeki yemleri toplayın ve diğer yılanlara yem olmayın. Diğer yılanların kafasının sizin bedeninize çarpmasını sağlayarak rakiplerinizi öldürebilirsiniz. Şimdi bu en çok oynanan io oyunları arasında olan slither io yılan oyununun detaylı anlatımına geçelim.

Slither io giriş ekranı

Slither io oyna giriş ekranında bizi en çok ilgilendiren 3 bölüm var.

  1. Slither io oyunu görüntü kalitesini ayarlamak için sağ üst köşede bulunan "Graphics:" yazan yeşil yılan resmidir. Eğer bilgisayarınız yavaşsa ve slither io oyunu oynarken kasılıyorsa bu yılan resmine bir kez tıklayarak oyun görüntü kalitesini düşürerek daha rahat bir oyun oynama şansını yakalayabilirsiniz. Unutmayın ki ne kadar hızlı ve rahat hareket edebilirseniz oyunda başarı şansınız o kadar fazla olacaktır.
  2. Oyundaki yılanınızın stilini değiştirmek için sol altta bulunan "Change Skin" yazan mor yılan resmidir. Bu mor yılan resmine tıkladığınızda bir yılan resmi ve sağında solunda oklar göreceksiniz dilerseniz bu oklar yardımı ile hazır şekillerden birini seçebilir yada "Change Skin" sayfasında iken sağ altta bulunan "Build a slither" yılanına tıklayarak kendi renklerinizi oluşturabilirsiniz.
  3. ve en önemli bölüm ie ekranın tam ortasındaki "Nickname" yazan kutudur. Bu kutuya istediğiniz bir isim yazın ve aşağıdaki "Play" buyonuna basarak slither io oynamaya başlayın.

Slither io oyunu oyna

Play düğmesine basıp oyun başladıktan sonra ekran değişir ve ekranın tam ortasında size ait yılan hareket etmeye başlar. Slither io karakteriniz sizin bilgisayar farenizi çektiğiniz yere gidecektir. İlk amacınız ekrandaki boş duran renkli noktaların üzerinden geçerek yemeniz ve yavaşça büyümenizdir. Bu yöntemle ciddi oranda bir ilerleyiş göstereceksiniz.

Oyunu oynamaya devam ederken dikkat etmeniz gereken diğer yılanlara çarpmamanızdır. Eğer diğer bir oyuncuya çarparsanız sizin için slither io oyunu bitmiş demektir. Ölürsünüz ve karakteriniz bir yığın irili ufaklı noktaya dönecektir. Ve diğer oyuncular sizin bu noktalarınızı yiyerek hızla büyüyecektir. Bu olay bize bir fikir veriyor ve anlıyoruz ki bir yılan öldüğünde ondan geri kalanları yersek bizim daha hızlı büyüyeceğimizdir. Bu durumda eğer yapabiliyorsanız rakiplerinizin önüne geçerek onların size çarpmasını sağlayın. Ama dikkat edin sakın kafa kafaya çarpışmayın ölmeleri için gereken onların kafalarının size çarpmasıdır.

Bu taktiği yapmanın en önemli kuralı rakibinizden erken davranmanızdır. Çünkü büyük rakiplerinizde sizin önünüze geçerek sizi öldürmeye çalışacaktır. Hızlanmak için bilgisayar klavyenizde "Boşluk" düğmesine yada mouseunuz "Sol" düğmesine basılı tutmanız gerekecektir. Bu tuşlardan birine basılı tuttuğunuzda yılanınız hızlanacaktır. Yılanınızı hızlandırarak rakiplerinizin önüne aniden geçebilirsiniz. Böylece slither io oyunu oynayan diğer rakipleriniz size çarpar ve ölürler. Onlardan arta kalanlarıda siz yiyerek büyürsünüz. Ama çok fazla uzun basılı tutmamaya çalışın çünkü hızlı gittiğiniz sürece küçüleceksiniz. ee her şeyin bir bedeli var öyle değil mi :)